Strona główna arrow Sola Gratia
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 11 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2238338
Sola Gratia
nasz zespół SOLA GRATIA PDF Drukuj E-mail
Misja

Muzyka jest dla nas misją, modlitwą i ewangelizacją. Gramy tam, gdzie są ludzie szukający Boga, cierpiący, potrzebujący duchowego wzmocnienia. Poprzez słowa pieśni staramy się nieść nadzieję innym, wyrażamy radość za stworzenie świata, za nasze istnienie oraz ogromną wdzięczność dla Jezusa Chrystusa za zbawienie, bez którego życie tu i teraz nie miałoby najmniejszego sensu. Pragniemy dzielić się z innymi miłością i nadzieją, o których mówi Pismo Święte od pierwszej do ostatniej strony. Dlatego naszym największym pragnieniem jest Boże prowadzenie i błogosławieństwo w działaniu.  

Historia

Sola Gratia jest zespołem amatorskim, grającym muzykę uwielbieniową (worship), który powstał wiosną 2004 r. Początkowo śpiewał w czteroosobowym składzie jedynie dla swojej wspólnoty w Łodzi. Z czasem liczba członków zespołu wzrosła do siedmiu i rozpoczęły się występy także poza wspólnotą. Owocem tej współpracy była płyta, która ukazała się w 2008 roku. Wkrótce zespół opuściły 3 osoby, a do składu dołączył Adrian Szulc (gitara basowa). Te zmiany personalne wymusiły modyfikację klimatu i aranżacji utworów. Jednak najważniejszy był fakt, że zespół przetrwał i śpiewał wszędzie tam, gdzie są ludzie potrzebujący duchowego wsparcia.

Skład SOLA GRATIA do wiosny 2012 r.: Ewa Jopkiewicz, Tomek Karauda, Renata Karolewska, Łukasz Karauda, Adrian Szulc.

Byli członkowie zespołu: Anna Musialińska, Anna Kuna, Daniel Kluska, Darek Sojka.

W czerwcu 2012 r. zespół zakończył działalność.

Muzyka

To właśnie z inspiracji widzów, a także przyjaciół zespół nagrał i w czerwcu 2008 r. wydał swoją debiutancką płytę „W ciszy szukam słów..”.
Ten krążek to prawie godzina muzyki podzielona na 14 (głównie) nastrojowych utworów. Po dwóch latach, w listopadzie 2010 r. grupa wydała drugi, znacznie dojrzalszy krążek „Jesteś oddechem” (zobacz utwór tytułowy , "Jezu, mój Boże"). Ta płyta została nagrana we współpracy z Piotrem Płuską. Na krążku znalazło się 10 utworów z oryginalnymi tekstami oraz kilka chrześcijańskich coverów. Ich wybór to – można powiedzieć - dość emocjonalne przedsięwzięcie. To piosenki duchowo najbliższe członkom zespołu i wspólnocie, do której należą.

Image Image
          

Posłuchaj nas:

1. Przyjaciela mam 

2. Jezu, mój Boże

3.  Będę śpiewać

4. Jesteś oddechem

Nowości
Pomyśl, że...
swieca_135.jpg
A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy - Hbr 11,1
Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl