Strona główna arrow Aktualności
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 7 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2238349
Aktualności
Koncert z okazji Dnia Reformacji PDF Drukuj E-mail
Zapraszamy mieszkańców Łodzi i okolic na koncert muzyki religijnej, który odbędzie się 31 października 2012 w Kościele ewangelicko-augsburdzkim w Zgierzu przy ulicy Spacerowej. Wystąpi chór tamtejszej parafii oraz Zespół Muzyki Dawnej z Łodzi.  Koncert zorganizowany z okazji Dnia Reformacji rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Festiwal Kultury Protestanckiej PDF Drukuj E-mail
Wrocław już po raz czwarty będzie gospodarzem Festiwalu Kultury Protestanckiej. Wydarzenie, bogate w imprezy muzyczne, spotkania literackie, filmowe oraz wykłady i prelekcje odbywać się będzie w dniach 19-27 maja 2012 r. W bogatym kalendarzu imprez każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Zobacz program
Sola Gratia charytatywnie PDF Drukuj E-mail
Zespół Sola Gratia wziął udział na koncercie charytatywnym na rzecz hospicjum w Łęczycy. Do miejscowego domu kultury, gdzie odbywało się to wydarzenie przyszło około 200 osób, które ofiarowały niemal 3 tysiące zł.  Wszystkie pieniądze zostały przekazane na potrzeby placówki. Występ był nie tylko muzycznym, ale i duchowym przeżyciem - jak po występie mówili zaproszeni goście. Dodatkową atrakcją była aukcja grafiki oraz loteria, w której można było zdobyć najnowszą płytę Sola Gratia. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.  Koncert miał miejsce 26.02.2011 r. (zobacz zdjęcia). Następnego dnia, natomiast grupa miała zaszczyt śpiewać w jednej z kutnowskich parafii rzymskokatolickich, gdzie została zaproszona z okazji uroczystych obchodów 10-lecia miejscowego Caritas.
Odpowiedzi na pytania, które zadajesz PDF Drukuj E-mail

Palące problemy – to cykl wykładów, który odbywać się będzie w Łodzi od 5-19 marca 2011r. Ich autor, Kirk Thomas, pochodzący z Wielkiej Brytanii jest wybitnym kaznodzieją i ewangelistą. Spotkania z nim – jak zapewniają organizatorzy - są zazwyczaj prawdziwą duchową ucztą. Pastor Thomas w serii spotkań podejmie się próby odpowiedzi na trudne pytania, które często zadają ludzie poszukujący sensu życia. Po wykładach będzie możliwość indywidualnych rozmów, a każdemu spotkaniu towarzyszyć mają występy solistów i zespołów gospel i worship. Będą też konkursy z nagrodami.

Wszystkie wykłady są bezpłatne, tłumaczone na język polski, a odbywać się będą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 67. Początek każdego wykładu o 18.30.

Wykładów można wysłuchać na stronie www.palaceproblemy.pl

Program:

5.03 (sb) - Dokąd zmierza ten świat?

6.03 (nd) – Obietnica, która może zmienić twoje życie

7.03 (pn) – Biblia – Słowo Boże czy słowo człowieka?

8.03 (wt) – Kim jest Jezus? Bogiem, człowiekiem….

9.03 (śr) – Jak związek ma 10 Przykazań z bezpieczeństwem ulic?

12.03 (sb) – Najstarsze lekarstwo świata na napięcie i stres

13.03 (nd) – Wielka mistyfikacja – komu zależy na ukryciu prawdy?

14.03 (pn) – Co się dzieje z człowiekiem po śmierci?

15.03 (wt) – Co zrobić, by wyglądać młodo?

16.03 (śr) – Dlaczego jest tak wiele kościołów?

17.03 (cz) – Masz prawo być szczęśliwy

18.03 (pt) – Czy będzie koniec świata?

19.03 (sb) – Czy niebo naprawdę istnieje?

pobierz zaproszenie

Sola Gratia na WOŚP PDF Drukuj E-mail

Około 200  osób wzięło udział w ponad dwugodzinnym koncercie muzyki chrześcijańskiej z udziałem naszego zespołu Sola Gratia , który został zorganizowany w ramach 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W koncercie wystąpiły chóry, zespoły i soliści, którym bliska jest muzyka gospel i worship. Warto tu wspomnieć choćby elektryzujący występ chóru Good News Singers z Kościoła Chrześcijan Baptystów oraz świetnie brzmiące piosenki w wykonaniu Piotra Płuski - na co dzień pracownika Teatru Muzycznego w Łodzi i Teatru Wielkiego we Wrocławiu. Urozmaiceniem tej muzycznej uczty był występ akordeonisty, Włodzimierza Jakiela oraz pantomima w wykonaniu grupy młodzieży.   

Nowości
Pomyśl, że...
kosodrzewina_m.jpg
Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej - Jana 15,10
Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl