Strona główna arrow Czytelnia arrow Żyj zdrowo
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2227854
Zdrowie
Oliwa z oliwek PDF Drukuj E-mail
Jednym z praktycznych zaleceń dietetycznych z czasów biblijnych jest spożywanie oliwy z oliwek. Współczesne badania naukowe jednoznacznie pokazują, że częste używanie oliwy z oliwek pomaga w obniżeniu ryzyka zachorowania na wiele chorób przewlekłych, np. choroby serca, nowotwory, wylew krwi do mózgu czy nadciśnienie.
Czytaj całość...
Mięso, które truje PDF Drukuj E-mail
  Styl hodowania zwierząt na mięso zmienił się dramatycznie w drugiej połowie XX wieku. Dziś króluje model skoncentrowanego karmienia zwierząt (Concentrated Animal Feeding Operation — CAFO). A to znaczy, że jedząc mięso, spożywamy padlinę, krew, hormony i różne farmaceutyki,  w tym arszenik i środki powodujące eutanazję.
Czytaj całość...
Nieśmiertelne ciało? PDF Drukuj E-mail
Nie ma na świecie naukowca, który nie chciałby poznać recepty na nieśmiertelność. Jedni uważają, że zagadka tkwi w jakimś jednym szczególe, inni zaś są zdania, iż recepta na długowieczność to lek „wieloskładnikowy”.
Czytaj całość...
Koszt cywilizacji PDF Drukuj E-mail
Uchroniliśmy się przed dżumą, tężcem, szkorbutem, tyfusem, by zapadać na choroby wynikające ze złego odżywiania się. Świat tyje i choruje. Każdego roku 100 tysięcy Polaków trafia do szpitali z zawałem serca, a 80 tysięcy z udarem mózgu. Nadciśnienie ma co trzecia dorosła osoba, a podwyższony cholesterol — co druga. Ze statystyk wynika, że co trzeciego z nas dopadnie nowotwór. To koszt cywilizacji.
Czytaj całość...
Być bliżej dziecka PDF Drukuj E-mail

Dobre rodziny — takie, w których panują bliskie więzi — nie są dziełem przypadku. Przyjrzyjmy się sposobom na zbudowanie i utrzymanie bliskich relacji między rodzicami a dziećmi.

Czytaj całość...
Jak umrzeć młodo? PDF Drukuj E-mail
Oto osiem prostych rad, których zastosowanie pozwoli twojej żonie szybkie powtórne wyjście za mąż.
Czytaj całość...
Między miłością a iluzją PDF Drukuj E-mail
Media usiłują nam wmówić, że nastolatki spotykają się, zakochują, wskakują do łóżka i wyskakują z niego, a potem żyją dalej, jak gdyby nigdy nic. Żadnej lojalności, żadnych konsekwencji, a już na pewno żadnego oddania czy małżeństwa. Nazywają to miłością. Ale czy to rzeczywiście jest miłość?
Czytaj całość...
Nowości
Pomyśl, że...
kosodrzewina_m.jpg

Na co może uskarżać się człowiek póki żyje? Niech uskarża się na swoje grzechy! Doświadczajmy i badajmy nasze drogi i nawróćmy się do Pana! - Lm 3,39

Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl