Strona główna arrow Czytelnia arrow Fascynująca historia
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 2 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2238305
Fascynująca historia
Dlaczego składano ofiary z ludzi? PDF Drukuj E-mail
Dawni królowie uważali się za spadkobierców pierwszego władcy ziemi. Jako jego następcy byli zarazem typem wskazującym na przyszłego Mesjasza. Z czasem sprawiło to, że władców uważano za Jego wcielenie, a ponieważ Mesjasz miał złożyć siebie w ofierze za ludzi, dlatego składano ludzi w ofierze za naród — jako substytut ofiary władcy.
Czytaj całość...
Których świat nie był godny PDF Drukuj E-mail
„Byli kamienowani, paleni, przerzynani piłą, zabijani mieczem, błąkali się w owczych i kozich skórach, wyzuci ze wszystkiego, uciskani, poniewierani; (...) tułali się po pustyniach i górach, po jaskiniach i rozpadlinach ziemi”1.
Czytaj całość...
Przedpotopowe skarby? PDF Drukuj E-mail
 W bryłach węgla i skałach osadowych znaleziono rozmaite artefakty, które świadczą o istnieniu pradawnej cywilizacji na ziemi. Zniszczył ją ewidentnie ten sam globalny kataklizm, który przyczynił się do powstania złóż węgla i ropy, a także do utworzenia skał osadowych.
Czytaj całość...
Odkrycie grobu Jezusa? PDF Drukuj E-mail
W telewizyjnym kanale Discovery można było zobaczyć sensacyjny film pt. „Zaginiony grób Jezusa”. Program opowiada o grobowcu odkrytym w 1980 roku w jerozolimskiej dzielnicy Talpiot, w którym rzekomo pochowano Jezusa, jego żonę, syna, matkę, ojca i braci. Czy doszło do odkrycia, które obala główny filar chrześcijaństwa — zmartwychwstanie Jezusa, czy też do tytanicznej omyłki reżyserów z Hollywood?
Czytaj całość...
Chrystus a tradycja PDF Drukuj E-mail
Człowiek uczciwy dąży do prawdy tak w dziedzinie nauki, jak i religii. Jednak w obydwu obszarach spotykamy nadużycia. Te naukowe mogą zweryfikować tylko fachowcy, religijne — każdy wierzący.
Czytaj całość...
Kobiety w życiu Kościoła apostolskiego PDF Drukuj E-mail
Gdy mówimy o kobietach w Kościele, od razu przychodzi na myśl pozorny antyfeminizm apostoła Pawła. Często cytuje się jego wypowiedzi jako dowód na to, że miejsce kobiet jest daleko za mężczyznami. Jakie są przyczyny tych nieporozumień i gdzie szukać ich źródła?
Czytaj całość...
Nikt tak nie cierpiał PDF Drukuj E-mail
Kiedy rozpoczęło się cierpienie Chrystusa? Czy podczas tortur i ukrzyżowania? W Getsemane? A może, jak mówił znany reformator religijny Jan Kalwin, „w chwili przyjęcia postaci sługi, Jezus rozpoczął płacić cenę naszego wyzwolenia”?
Czytaj całość...
Nowości
Pomyśl, że...
bratek.jpg
Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę - Koh 3,1
Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl