Strona główna arrow Czytelnia arrow Wiarygodność Biblii
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 24 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2217234
Wiarygodność Biblii
Biblijny potop-fakt czy fikcja? PDF Drukuj E-mail
Czy skamieniałości zawierają jakieś ogniwa pośrednie świadczące za ewolucją, jak stwierdzono ostatnio po ujawnieniu skamieliny małpiatki Idy? Zanim znajdziemy odpowiedź, warto zastanowić się nad innym zagadnieniem: czy pył wulkaniczny rozsiany po całej ziemi, skamieniałe lasy, wielkie kaniony, złoża węgla, ropy i gazu świadczą o globalnym kataklizmie, który pozostawił na całej ziemi również rozległe cmentarzyska skamieniałych ryb i pozostałych zwierząt?
Czytaj całość...
Genealogie Jezusa Chrystusa PDF Drukuj E-mail
  Genealogie odgrywały bardzo ważną rolę w tradycji żydowskiej. Dlatego Ewangelie Mateusza i Łukasza z zadziwiającą dokładnością wymieniają przodków Jezusa. Jednak rodowody te różnią się między sobą. Czy to kolejny przykład biblijnych sprzeczności?
Czytaj całość...
Kreacjonizm PDF Drukuj E-mail
Kreacjonizm to solidny model badawczy, jak najbardziej mogący wspomóc działalność naukową. Aby w obecnej dobie być kreacjonistą, trzeba mieć niemało odwagi. Choć kreacjonizm opiera się na liczącym sobie 3,5 tys. lat biblijnym stwierdzeniu: „Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię”1, to jednak większość współczesnych naukowców sądzi, że życie powstało miliardy lat temu wskutek potężnego wybuchu materii pierwotnej. W dzisiejszym świecie stanie na stanowisku kreacjonistycznym można porównać do wiosłowania pod prąd.
Czytaj całość...
Cuda wiary ateizmu PDF Drukuj E-mail
W trwającej obecnie debacie „Intelligent Design” (Rozumny plan) obie strony, ewolucjoniści i kreacjoniści, stawiają wiele pytań. Odpowiedzi mogą niektórych zaskoczyć.
Czytaj całość...
Chrystus a rachunek prawdopodobieństwa PDF Drukuj E-mail
Nie przypadkiem w angielskiej wersji tytuł filmu Gibsona brzmi „The Passion of the Christ”. Określnik „the” podkreśla w nim dwie rzeczy. Po pierwsze, niepowtarzalność ofiary Chrystusa, choć podobną śmiercią umarło wielu. Po drugie, że Jezus z Nazaretu był tym Chrystusem (ang. The Christ), którego zapowiadał Stary Testament. Czy możemy mieć pewność, że Jezus z Nazaretu był Mesjaszem? Stary Testament zawiera ponad 400 specyficznych proroctw, które wypełnił Jezus. Jeżeli zapisano je tam przed narodzinami Jezusa, to znaczy, że był On tym, za kogo się podawał, a jeśli dopisali je tam później chrześcijańscy kopiści, to chrześcijaństwo jest wielkim blefem.
Czytaj całość...
Biblia z Qumran, cz.1 PDF Drukuj E-mail
Zwoje odnalezione w jaskiniach nad Morzem Martwym, spisane w trzech językach: hebrajskim, aramejskim i greckim, okazały się przełomem w badaniach biblistów. Dowiodły, że znane nam późniejsze kopie Biblii nie różnią się od starożytnych manuskryptów.
Czytaj całość...
Biblia z Qumran, cz.2 PDF Drukuj E-mail
Wśród 233 biblijnych zwojów znad Morza Martwego znaleziono 20 fragmentów księgi Daniela, które składają się na 8 jej kopii. Najstarsze pochodzą z II w. p.n.e., co znaczy, że w czasach machabejskich miejsce księgi Daniela w kanonie Pism było już mocno ugruntowane. Sama księga musi być więc dużo starsza.
Czytaj całość...
Nowości
Pomyśl, że...
droga.jpg
    Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede mną - Iz 49,16
Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl