Strona główna arrow Czytelnia arrow Samo życie
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 26 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2217237
Samo życie
Nikt nie rodzi się rodzicem PDF Drukuj E-mail

Billy Graham opowiadał historię o pewnej dziewczynie z college’u, która została ciężko ranna w wypadku samochodowym. Będąc na łożu śmierci, powiedziała do swojej matki: „Mamo, nauczyłaś mnie wszystkiego, co według ciebie powinnam wiedzieć, przechodząc przez życie — jak zapalać papierosa, jak trzymać szklankę z koktajlem, jak kochać się, by nie zajść w ciążę. Ale nie powiedziałaś mi, jak umrzeć. Naucz mnie tego szybko, mamo, bo umieram”.

Czytaj całość...
Zimna sierpniowa noc PDF Drukuj E-mail

To była typowa sierpniowa noc w Sao Paulo - deszczowa, zimna i mglista. Jednak smutek Juliano nie miał nic wspólnego z pogodą. Powodem jego cierpienia było jego życie, jeśli tę egzystencję można było nazwać życiem.

Juliano właśnie pobił swoją żonę - kolejny raz. Ostatnio działo się to coraz częściej i coraz bardziej wpędzało go w rozpacz. Juliano kochał swoją żonę, choć ona już dawno przestała w to wierzyć.

 

Czytaj całość...
Na pewno nie umrzecie PDF Drukuj E-mail

- Masz czterdzieści osiem godzin, by przekazać nam pieniądze, albo zabijemy twojego męża - chrapliwy głos w telefonie brzmiał groźnie.

Pod wpływem zderzenia ze światem terroru i rozpaczy rozpłakała się jak dziecko.

- To oni! Zabiją go! Wiem, że go zabiją! - płakała nie mogąc się uspokoić, a bliscy i przyjaciele próbowali ją pocieszać.

Dwa dni minęły w straszliwym napięciu. Jej mąż zniknął bez śladu.

Czytaj całość...
Tego nauczył mnie Bóg PDF Drukuj E-mail
W moim życiu Bóg okazywał przede wszystkim swą moc, ratując mnie wielokrotnie. Przychodził jako Pan panów, by mnie chronić i wyzwalać. Oczywiście było to związane z trudnymi i nietypowymi okolicznościami, w jakich się znalazłam.
Czytaj całość...
Nieprzemijająca wartość wiary (1) PDF Drukuj E-mail
  Wiara w istnienie albo nieistnienie Boga jest jednym z podstawowych wymiarów światopoglądu człowieka. Według szacunkowych danych, 17% światowej populacji to agnostycy, humaniści i ateiści.
Czytaj całość...
Nieprzemijająca wartość wiary (2) PDF Drukuj E-mail
Ludzie odrzucają Boga z różnych powodów. Wiodą na przykład bezrefleksyjny żywot, nie próbując niczego zgłębić i ulegając presji wszelkich autorytetów, które krzyczą wokół, że Boga nie ma. Są też tacy, którzy lubią grzeszyć, więc tworzą własne systemy wartości, by nie myśleć o odpowiedzialności za swoje czyny. Inni, karmiąc się tylko sensacjami, tracą wiarę, widząc wokół tyle zła i cierpienia.
Czytaj całość...
Legaliści PDF Drukuj E-mail
Hipokryzja jest jednym z najczęstszych powodów odrzucania przez ludzi chrześcijaństwa. Jak wykazują sondaże, te same osoby, które popierają tzw. wartości rodzinne, często maltretują swoje dzieci, zdradzają żony, a nawet są uwikłane w pornografię. Za to zawsze można spotkać  je w kościele! Bo hipokryzję z natury wspiera legalizm, który wytwarza pewien system zachowań, by ukryć to, co jest wewnątrz człowieka.
Czytaj całość...
Nowości
Pomyśl, że...
p6050091[1]_m.jpg

Zrzuć na Pana brzemię swoje, a On cię podtrzyma! On nie dopuści, by na zawsze zachwiał się sprawiedliwy - Ps. 55,23

Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl